Traditsioonid

Paju kool on rikas traditsioonide poolest.
Igal aastal toimub Paju koolis teadmiste päev, spordipäev, isadepäev, emadepäev, sõbrapäev ja 1. aprillil – naljapäev. Õppijad ja õppejõud osalevad hea meelega ka Kadripäeva ja Vastlapäeva üritustel. Kuid koolis on ka pikaajalisi traditsioone, mis on mitu aastakümmet vanad.

Rõivakollektsioonide loomine
Üks esimesi traditsioone meie koolis on moekollektsioonide esitamine. Esimene kollektsioon esitleti õppeaastal 1985-1986. Aastate jooksul on loodud üle 30 rõivakollektsiooni. Iga uus rõivaesitlus tekitab vaatajates rõõmu ja aplausi.

Jõuluturud ja heategevuskontsert
Kooli jõuluturud on toimunud alates 1996.aastast. Heategevuskontsertide ajal kogutud raha annetati headel eesmärkidel, näiteks:
2016 - osalemine "Radio-4" aktsioonis "Jõulurõõmu kuulutus"
2017- abi meie kooli vilistlasele Konstantin Živetjevile
2018 - kodutute loomade varjupaiga abistamine
2019 - kogutud raha kanti üle 6.b klassi õpilasele Alisa Abdukarimovale tantsimiseks mõeldud ratastooli ostmiseks
2021- sotsiaalosakonna soovitusel aitasime lapsi kahest abi vajavaid perest
2022 - otsustasime aidata kodutute loomade varjupaika Narva Kassituba MTÜ ja liitusime Narva noortekeskuse aktsiooniga.

Teatrifestival
Igal aastal toimub meie koolis teatrifestival. Seda festivali on koolis peetud alates 1991. aastast. Festivali eesmärk on avastada laste andeid. Sageli langevad festivali teemad ettelugemisvõistluse teemadega kokku.
Näiteks:
2016-Lapsepõlv. Kool. Meie.
2017 - Fantaasia ilma piirideta.
2018 - Vana, vana muinasjutt.

Pidulik vastuvõtt
Alates 2015. aastast toimub koolis parimate õpilaste ja õpetajate vastuvõtt koolidirektori poolt, need, kes töötavad kooli positiivse kuvandi nimel - need on tublid õpilased, võistlustel osalejad, sportlased. 2019. aastal austati esimest korda ka aktiivsemaid lapsevanemaid koolidirektori vastuvõtul.

Lütseumi ball
Lütseumi balli traditsioon sai alguse meie koolis ja aastaid tulid linna koolide gümnaasiumiõpilased meie juurde pidustustele. Viimastel aastatel peetakse lütseumi balli 4.-6. klassi õpilastele ja see jääb ülelinnaliseks ürituseks.

Kooli ettelugemisvõistlus
Igal aastal toimub meie koolis ettelugemisvõistlus. Konkursi teema valib kooli õpilasesindus. Koolilapsed loevad luuletusi ette vene, eesti ja võõrkeeltes.

Uued traditsioonid
Spordinädalad
Spordinädala idee tekkis 2016.aastal, kui meie kool sai kirja Eesti Olümpiakomiteelt. Eesmärgiks oli edendada tervislikku eluviisi ja sporti. Tegevustesse kaasatakse 1.-9.klassi õpilasi, sh HEV-lapsi.

Linna loomingufestival HEV- lastele.

Festival toimub Narvas alates 2016. aastast Paju kooli algatusel. Festivali eesmärgiks on anda hariduslike erivajadustega õpilastele võimalus end väljendada, üksteist tundma õppida ja meeskonnatööd teha. Osalesid meie kooli 1.-9.klassi õpilased ning külalised Soldino, Pähklimäe, Kesklinna gümnaasiumidest, Narva Õigeusu kooli õpilased. Osalejate arv kasvab iga aastaga.

Laulu-ja tantsupidu
See pidu toimub alates 2017. aastast õpilasesinduse algatusel. Eesmärgiks on Eesti kultuuriga tutvumine. Osalejad on 1. -9. klassi õpilased.

"Jõulupärg"
2021.aasta detsembris korraldati 1. -6. klassi õpilastele mäng "Jõulupärg". See on suurepärane võimalus tähistada uut aastat ebatavalisel viisil! Põnev mäng, kus koolilapsed meisterdavad originaalseid suveniire, teevad postkaarte, mängivad liikumismänge ja lõbutsevad jõulupuu juures.

Eesti keel