Ahh, milline oli ball!

ball
Narva Paju koolis oli Puskini Sügisball - see on mitmeaastane ja hea traditsioon. Seekord kogunes peole 50 tantsijat 9 koolist. Pidulik polonees ja äge polka, astmeline contrdance ja kiire galopp, noored tantsijad meelsasti mitte ainult esitanud 19. sajandi ballitantse vaid järgisid tolle aja etiketi. Kui ilmnes – on väga keeruline hoida selg sirge, mitte unustada õieti kutsuda daami tantsule ja liikuda lühikeste sammudega. Iga kool valmistas ette oma kontserdi etteaste. Tulemusel vaatajad ja osalejad võisid tutvuda kolme erineva valsi liigiga, ballikadrilliga, osaleda A. Puskini muinasjuttude teemalises mängus (kõige parim tundja sai auhinna – kaunima daami käe suudluse). Züriijuht L. Olenina märkis ära, et selliseid lapsi on raske hinnata aga ball on omamoodi konkurss ja žürii otsuse alusel, parimateks kavalerideks osutusid Filipp Aleksandrov (Vanalinna Riigikool) ja Mihhail Boborenko (Pähklimäe gümnaasium). Parimateks noorte preilide keskel osutusid Jekaterina Smetanina (Soldino gümnaasium) ja Polina Bussõgina (Paju kool). Parimateks tantsupaarideks osutusid tantsijad Pähklimäe gümnaasiumist – Vladislav Shserbinin ja Darja Ramenskaja. Luuletuses osutusid Keelelütseumi õpilased. Nende riimid „Burime“ mängus tunnistati kõige originaalsemateks. Aga veel lisaauhinnad olid kätte saanud Jekaterina Pankova (6. Kool) luuletuse esitamise eest, Anastassia Kudimova (Kesklinna gümnaasium) ooperiaaria esitamise eest ja Aleksei Hohlov (Õigeusu humanitaarkool) flöödi mängu eest. A. Puskin ja tema sõbrad Tsarskoje selo lütseumis õpingu lõpetamise ajal andsid vande „Ja viimane lütseumi õpilane hakkab tähistama igal aastal 19. oktoobril“. Me jätkame seda traditsiooni ja igal aastal kohtume ballil Paju koolis. Tatjana Galitsjkaja, Paju kooli huvijuht.