Kümme päeva Rumeenias

Kümme päeva Rumeenias Alates 14. kuni 24. Aprillini olid Paju kooli õpilased väikeses Rumeenia mägilinnakeses Cerasu. See kõik sai võimalikuks tänu noorte vahetuse projektile ERASMUS+ Youth in Action fondi toetusel. Projektis osalejad – noored inimesed vanuses alates 14 kuni 19 aastat Horvaatiast, Makedooniast, Rumeeniast ja Eestist. Meie kodumaad esindasid Paju kooli 8 – 9 klasside õpilased. Reisilt tagasi tulles viidi koolis läbi pressikonverents, mille käigus noored üksikasjalikult jutustasid sellest, millega nad tegelesid ja mida uut nad enda jaoks teada said. Väga palju huvitavat rääkisid projektis osalejad. Ja sellest kuidas töötasid segameeskondades, millised on Ülestõusmispühade traditsioon Rumeenias ( reis langes Ülestõusmispühade nädalale), mägede ilust ja projekti korraldajate heatahtlikkusest ning toest, vaid ka tavalinlastest. Kuulates ära ülevad vastukajad, paljud õpilastest tahtsid samuti osaleda rahvusvahelistes projektides. Ja see on täiesti võimalik, kuna Paju koolis pööratakse suurt tähelepanu rahvusvahelistele projektidele, mis aitavad palju aktiivsemalt arendada meie lapsi. Järgmine suur projekt toimub juba suvel.