Varjudepäev

20. novembril Paju koolis toimus Varjudepäev. Vanemate klasside õpilased tutvusid erinevate elukutsetega. Päeva lõpuks Daniil Trussov otsustas, et pingitöölise ja tööõpetuse õpetaja elukutsed on huvitavad aga ohtlikud. Koka elukutse nõuab suuri teadmisi sest võib leida tööd erinevatel maadel, veendunud 9. C klassi õpilased Vita Davidok ja Arina Ganijeva. Et saada vene keele õpetajaks on vaja läbida pikka teekonda, õpetajal ei ole peaaegu vaba aega aga see elukutse meeldib, selgus Varjudepäeva käigus 8.B klassi õpilasel Viktoria Kuhhareva. - kui sa oled sekretär, sa pead oskama teha kõike – selgus Nika Fjodoroval ja Nasja Lõssenkoval. -Varjudepäevani me isegi ei mõelnud, et kui huvitav elukutse – viipekeeletõlkija ja kui palju peab teadma õpetaja töötades lastega – jagasid muljeid Oksana Boikova ja Vita Baskirova 8.A klassist. -kui ma seaksin endale eesmärgi, mina suudaksin läbida kogu õpingute teekonna ja omandada õpetaja elukutse ent töötada, arvatavasti ei suudaks, - sellise järelduse tegi Artur Dudar, tutvudes inglise keele õpetaja tööga. -Kooli direktori töö on väga vastutus rikkas ja nõuab tähelepanu. Selle päevani ma isegi ei kahtlustanud, kui palju peab kooli direktor tegema, - tegi Varjudepäeva kokkuvõte Anja Baskirova. Kooli õppealajuhataja kohustusi loetledes, Jekaterina Mihhailoval sai 20 punktiline nimekiri. „Aga see pole veel kõik! Aga kui pingeline töö!“ – märkis ta.